کشته شدن دو مرزبان سعودی در نزدیکی مرز یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی سعودی روز سه شنبه 9-6-2015 از کشته شدن دو سرباز مرزبان سعودی از نیروهای «گارد ملی» این کشور در منطقه مرزی ظهران واقع در جنوب عسیر خبر دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه، ستاد فرماندهی مشترک سعودی در بیانیه ای اعلام کرد:«ساعت 8:40 بامداد روز دوشنبه 8 ژوئن یکی از پایگاه های مرزی این کشور واقع در ظهران، بوسیله گلوله های خمپاره مورد هجوم قرار گرفت که در نتیجه آن دو سرباز به نام های علی موسی الریثی از نیروهای گارد ملی و محمد علی احمد حکمی از نیروی مرزبانان جان خود را از دست دادند».

این اولین بار نیست که نیروهای مرزبان سعودی مورد حمله شبه نظامیان حوثی قرار می گیرند بلکه پیش از این نیز شه نظامیان حوثی با خمپاره و موشک مناطق مرزی این کشور را مورد هدف قرار دادند.

ارتش سعودی برای جلوگیری از حملات موشکی حوثی ها به مناطق مسکونی این کشور روز یکشنبه هزاران نیروی تازه نفس مجهز به سلاح های پیشرفته به مرز یمن اعزام کرد. این نیروها به صدها تانک مدرن و توپخانه پیشرفته مجهز هستند.

اعزام نیروهای زمینی تازه نفس به مرز یمن پس از آن صورت می گیرد که روز جمعه شبه نظامیان حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح در منطقه مرزی جازان با ارتش سعودی درگیر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید