دولت یمن: هدف از کنفرانس ژنو از میان بردن کودتا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خالد بحاح نخست وزیر یمن می گوید که مذاکرات ژنو قرار است برای به از میان برداشتن طرح کودتاگران و باز پس گیری نهادهای حکومتی برگزار شود.

خالد بحاح در کنفرانسی خبری که دوشنبه 8 ژوئن در ریاض برگزار کرد، از پادشاهی سعودی و کشورهای خلیج به خاطر حمایت هایشان از مردم یمن تشکر کرد.

او خاطرنشان کرد مذاکراتی که قرار است 14 ژوئن برگزار شود باید برپایه اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در این قطعنامه خواستار زمین گذاشتن اسلحه توسط حوثی ها و متحدانشان و عقب نشینی آن ها از شهرهایی که تصرف کرده اند شده است.

بحاح گفت که دولت، ریاست جمهوری و احزاب ملی گرای یمن آماده حضور در مذاکرات ژنو به شکل یک گروه واحد ملی هستند. او تاکید کرد که هدف از مذاکرات از میان برداشتن طرح کودتاگردان و باز پس گیری سازمان های حکومتی خواهد بود.

نخست وزیر یمن تاکید کرد که کنفرانس ژنو دیداری مشورتی و نه مذاکراتی خواهد بود و هدف از آن یافتن راهکارهایی برای اجرای توافقات پیشین در ابتکار عمل خلیج، کنفرانس گفت و گوی ملی و قطعنامه های بین المللی است.

بحاح گفت آن چه که در یمن روی می دهد، اخلال در توازن قوا است. او خاطرنشان کرد که کودتاچیان باهر گام خود، باعث افزایش نفرت و شکاف در کشور می شوند.

بحاح گفت تاریخ به کودتاچیان که فساد در یمن ایجاد کرده اند، رحم نخواهد کرد. او از افسران ارتش خواست به مشروعیت بپیوندند چرا که تنها با وحدت ملی می توان به یمن کمک کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید