خبرهای ضد و نقیض در باره وضعیت جسمانی مسعود بارزانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی رسانه های عراقی، روز سه شنبه 9 ژوئن از وخامت جسمی مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق خبر دادند.

به گزارش «شبکه انباء العراق» و به نقل از منابع محلی، رئیس اقلیم کردستان عراق بر اثر سکته مغزی در بیمارستانی در اربیل بستری شده است.

این در حالی است که حزب دمکرات کردستان عراق و فراکسیون کردستان در پارلمان این کشور خبر وفات بارزانی را تکذیب کرده است.

به گزارش سایت «اسکای پرس» یکی از رهبران اقلیم کردستان عراق تاکید کرده که مسعود بارزانی دچار سکته مغزی شده و با اتخاذ تدابیر شدید امنیتی به بیمارستانی در ترکیه منتقل شده است.

خبرگزاری «الیوم الثامن» نیز در خبری نوشته است که محسن السعدون، یکی از اعضای برجسته فراکسیون کردستان عراق در تماسی تلفنی با این خبرگزاری گفته است: «خبرها در باره وفات مسعود بارزانی حقیقت ندارد. او هنوز زنده است اما دچار نوعی بیماری ساده شده است».

مسرور بارزانی فرزند مسعود بارزانی، با تکذیب خبر فوت پدرش گفت: «او تنها دچار بیماری ساده شده و برای اجرای برخی آزمایش ها به بیمارستان مراجعه کرده است.

فرزند بارزانی افزود: «قرار است پدرم برای تکمیل بقیه آزماش های پزشکی به لندن سفر کند».

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق و رهبر حزب دموکرات کردستان عراق در سال 1946 در شهر مهاباد کردستان ایران متولد شد. او فرزند ملا مصطفی بارزانی رهبر معروف کردهای عراق است که در سال 1945 پس از جنگ مسلحانه با دولت عراق به همراه خانواده و قبیله بارزانی وارد ایران شد و با پیشمرگـه های خود به دفاع از حکومت جمهوری مهاباد به رهبری قاضی محمد پرداخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید