بمباران زاغه اسلحه حوثی ها در صنعا توسط جنگنده های ائتلاف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده های ائتلاف به رهبری سعودی بامداد سه شنبه 9-6-2015 زاغه اسلحه و مواضع حوثی ها را در صنعا به شدت بمباران کردند.

به گزارش العربیه در حملات هوایی شب گذشته و امروز چندین انبار مهمات متعلق به حوثی ها در صنعا و مناطق اطراف آن بمباران شد.

همزمان با شدت گرفتن حملات هوایی دهها تن از حوثی ها از جمله زکریا عسکر، یکی از فرماندهان برجسته آنها طی درگیری با نیروی مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی در استان ضالع کشته شدند.

طبق این گزارش در حملات هوایی جنگنده های ائتلاف علیه مواضع نظامی حوثی ها در منطقه «بئر احمد» در استان عدن بیش از 10 تن از کودتاچیان حوثی کشته شده و دهها تن دیگر زخمی شدند. در صنعا نیز طی سه حمله هوایی متفاوت ساختمان وزارت دفاع نیروهای صالح و دو انبار بزرگ ذخیره سلاح مورد هدف قرار گرفته و کاملا ویران شدند.

در حملات هوایی به صنعا دفتر احمد علی صالح فرزند رئیس جمهور مخلوع یمن واقع در خیابان «الجزایر» که به مرکز فرماندهی و مشاوره نظامی برای حوثی ها تبدیل شده مورد هدف قرار گرفت و با خاک یکسان شد.

در همین حال شب گذشته مواضع حوثی ها و صالح در شهر «حرض» واقع در استان «حجه» در مجاورت مرز سعودی و استان های صعده، جوف و تعز نیز مورد حملات شدید هوایی نیروهای ائتلاف قرار گرفت.

افزایش حملات هوایی جنگنده های ائتلاف به رهبری سعودی از یک سو و مقاومت شدید نیروهای مردمی در برابر حوثی ها و نیروهای صالح از سوی دیگر، باعث مختل شدن ماشین جنگی حوثی ها و نیروهای صالح شده است.

این در حالی است که در شهرهای مختلف یمن نیروهای مقاومت مردمی به درگیری با شبه نظامیان حوثی ادامه می دهند.

بر اساس این گزارش طی درگیری شبه نظامیان حوثی با مقاومت مردمی، در منطقه «تله صلاح الدین» در استان ضالع، یکی از فرماندهان معروف حوثی به نام زکریا عسکر، کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید