احضار سفیر آمریکا در قاهره در اعتراض به حضور اخوان المسلمین در واشنگتن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه روز دوشنبه 8-6-2015 فاش کردند که دولت مصر با احضار سفیر آمریکا در قاهره، نسبت به میزبانی برخی رهبران اخوان المسلمین از سوی واشنگتن به شدت اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک منبع آگاه مصری که نخواست نامش فاش شود، با تایید این خبر گفت آمریکا برغم رفت و آمد برخی رهبران اخوان به آن کشور، مایل نیست که روابط ویژه ای با این گروه برقرار کند.

بر اساس این گزارش، دولت مصر استفان بیکروفت، سفیر آمریکا در قاهره، را هفته گذشته احضار کرد. قاهره نسبت به تعامل ایالات متحد با رهبران اخوان المسلمین ناخشنود است. گروه اخوان المسلمین در کشور مصر غیرقانونی شناخته شده و رهبران آن از سوی دستگاه قضایی مصر تحت تعقیب قرار دارند.

جف راثک، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا مقامات مصری سفیر آمریکا در قاهره را احضار کردند یا نه، گفت: «من از هیچ نشستی با اخوان المسلمین خبر ندارم که در باره آن صحبت کنم و این خبر را از برخی رسانه ها شنیدم».

وی افزود: «البته سیاست آمریکا همیشه بر این اصل استوار بوده که با تمام طیف های سیاسی در مصر ارتباط داشته باشد».

وزارت خارجه آمریکا در ماه ژانویه سال جاری اعلام کرده بود که مقامات این وزارتخانه با نمایندگان پارلمان سابق مصر از جمله شماری از اعضای سابق حزب« آزادی و عدالت»، بازوی سیاسی اخوان المسلمین، که در سال 2013 پس از سرنگونی محمد مرسی از سوی دادگاهی در مصر ممنوع اعلام شد، ملاقات کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید