کشته شدن دهها حوثی توسط مقاومت مردمى يمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه نظامیان حوثی روز یکشنبه 7-6-2015 حمله گسترده ای برای گسترش نفوذ و قدرت خود در مناطق مختلف یمن آغاز کردند اما این حمله با مقاومت سرسختانه نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی در مناطق عدن، ضالع، آب و تعز روبرو شد.

به گزارش تلویزیون العربیه، مقاومت مردمی یمن با متوقف کردن حمله شبه نظامیان حوثی، دهها تن از آنها را کشته و تعدادی زیادی از ابزار و تجهیزات نظامی آنها را منهدم کردند.

همزمان با مقاومت مردمی هوادار منصور هادی در برابر حوثی ها که به متحمل شدن خسارتهای سنگین حوثی ها همراه بود، جنگنده های ائتلاف به رهبری سعودی مواضع، پایگاهها و کاروان های امداد رسانی این گروه را در صنعا، ضالع، عدن، حجه و صعچه به شدت بمباران کردند.

در همین حال نیروهای مرزبان سعودی مانع تحرک و تلاش حوثی ها برای نفوذ به مناطق مرزی سعودی شده و مواضع مرزی آنها را با آتش سنگین توپ و خمپاره گلوله باران کردند.

جنگنده های ائتلاف طی 24 ساعت گذشته سه بار مواضع حوثی ها و نیروهای وفادار به عبدالله صالح را بمباران کردند.

پایگاه پدافند هوایی در شمال غرب شهر تعز که حوثی ها و نیروهای صالح در آنجا مستقر هستند به شدت بماران شد.

روز گذشته نیز جنگنده های ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن به رهبری سعودی، مواضع شبه نظامیان حوثی را در «باب المندب» در تعز بمباران کردند.

طی چند روز گذشته جنگنده های ائتلاف بر شدت حملات خود به پادگان های شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن، افزودند. پادگان گارد ریاست جمهوری در صعده و پایگاه حوثی ها و انبارهای اسلحه ان ها در پادگان لشکر 127 در استان عمران بمباران شد.

این بمباران ها با درگیری های شدید میان شبه نظامیان و نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن همراه شد. نیروهای مقاومت موفق به کشتن شماری از شبه نظامیان در تعز و ضالع و اسارت شماری دیگر در جبهه هایی دیگر به ویژه در شبوه و ابین شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید