بمباران مواضع حوثی ها در باب المندب توسط جنگنده های ائتلاف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده های ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن به رهبری سعودی ، مواضع شبه نظامیان حوثی را در باب المندب در تعز بمباران کردند.

جنگنده های ائتلاف همچنین بر شدت حملات خود به پادگان های شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن، افزودند. پادگان گارد ریاست جمهوری در صعده و پایگاه حوثی ها و انبارهای اسلحه ان ها در پادگان لشکر 127 در استان عمران بمباران شد.

این بمباران ها با درگیری های شدید میان شبه نظامیان و نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن همراه شد. نیروهای مقاومت موفق به کشتن شماری از شبه نظامیان در تعز و ضالع و اسارت شماری دیگر در جبهه در جبهه هایی دیگر به ویژه در شبه و ابین شدند.

از سویی جنگنده های ائتلاف یک کاروان نظامی شبه نظامیان را در جاده میان عمران و صالح و همچنین محل تجمع حوثی ها در حجه را بمباران کردند.

نیروهای مقاومت تلفات سنگینی را در اسلحه و نیرو به شبه نظامیان در منطقه رداع در استان البیضاء وارد کردند. عملیات نیروهای مقاومت که از راه ایجاد کمین های متعدد اجرا شد، به کشته شدن ده تن از شبه نظامیان حوثی انجامید.

اما در ضالع که شبه نظامیان حوثی به اعزام نیرو و مهمات به آن ادامه می دهند، هواداران منصور هادی 12 تن از شبه نظامیان را دستگیر کردند که 2 تن از آن ها از فسران نیروهای علی عبد الله صالح در منطقه سناح بودند. همچنین 27 تن دیگر در عدن به اسارت گرفته شدند.

این افزایش درگیری ها در آستانه مذاکرات صلح در ژنو صورت می گیرد که قرار است 14 ژوئن جاری برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید