بحرین..انهدام یک هسته «تروریستی» مرتبط با ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور بحرین از کشف یک توطئه تروریستی خبر داد که در صدد اخلال در امنیت کشور بود.

به گزارش العربیه، وزارت کشور بحرین اعلام کرد که شماری از عاملان «خرابکاری هایی که اخیرا در کشور روی داده» دستگیر شده اند. بنا بر این اعلام، شماری از اعضای این هسته که «گروهان الاشتر» نام گرفته، شناسایی شدند.

وزارت کشور بحرین افزود که شماری از فرماندهان میدانی و عاملان اجرایی در این هسته که در سلسله ای از «جنایت های تروریستی خطرناک» دست داشتند، دستگیر شده اند.

این وزارتخانه افزوده است: «تحقیقات نشان می دهد که این هسته اواخر سال 2012 به وسیله دو نفر که هم اکنون در ایران حضور دارند تشکیل شده است... اعترافات نشان می ددهد که نیروهای این گروه توسط گروه حزب الله در عراق آموزش دیده اند.»

از سویی خبرگزاری دولتی بحرین (بنا) گزارش داده است که اداره کل تحقیقات و اسناد جنایی بحرین، هسته ای تروریستی شامل 14 نفر را دستگیر کرده که برخی از آن ها در عراق آموزش ساخت و به کار گیری مواد منفجره و اسلحه دیده اند.

بنا بر این گزارش، متهمان ردیف اول و دوم در این هسته در ایران حضور دارند و آن ها اقدام به «جذب نیرو برای گروه به منظور انجام عملیات تروریستی می کنند.»

این گزارش می افزاید که متهمان ردیف اول و دوم اقدام به تسهیل شماری دیگر از متهمان به عراق کرده اند تا در آنجا آموزش ساخت و به کارگیری مواد منفجره و اسلحه «به منظور حمله به نیروهای امنیتی و اخلال در امنیت کشور» ببینند.

این گزارش خاطرنشان کرده است که این هسته اقدام به چند «عملیات تروریستی» از سال 2013 تا 2015 کرده اند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید