ائتلاف عربی: حوثی ها 300 موشک اسکاد در اختیار دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرتیپ احمد عسیری سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی برای حمایت از مشروعیت در یمن گفت ه شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن، حدود 300 موشک اسکاد در اختیار دارند.

عسیری در گفت وگو با شبکه های الحدث و العربیه، شلیک یک موشک اسکاد به سمت سعودی پس از مرور 70 روز از آغاز عملیات نظامی را نشان از موفقیت ائتلاف عربی در انهدام بسیاری از موشک هایی دانست که در اختیار دارند.

او گفت که ائتلاف تکرار شلیک موشک های بالستیکی را همچون رویدادی که نیمه شب جمعه روی داد، بعید نمی داد.

عسیری گفت از زمان آغاز عملیات نظامی، شبه نظامیان به دوبخش تقسیم می شدند، یک بخش حوثی ها بودند که مامور جنگ در ورزهای سعودی بودند و دوم، نیروهای علی عبدالله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن بودند که مسئولیت اصلی جنگ در داخل یمن را بر عهده دارند. او رخدادهای جمعه را اتحاد دو گروه در جنگ مرزی توصیف کرد.

او تاکید کرد که عملیات نظامی علیه شبه نظامیان ادامه خواهد داشت «به ویژه این که با دشمنی سرسخت روبرو هستیم که می خواهد غیر نظامیان را بکشد».

منابع نظامی سعودی روز شنبه از رهگیری و انهدام یک موشک اسکاد که از سوی نیروهای صالح و حوثی ها به سمت منطقه جنوبی سعودی پرتاب شده بود، خبر دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه، پدافند هوایی ارتش پادشاهی سعودی بامداد شنبه، یک موشک زمین به زمین از نوع سکاد را که از خاک یمن به سوی شهر «خمیس مشیط» واقع در جنوب این کشور پرتاب شده بود، رهگیری و در هوا منهدم کرد.

از سویی جمعه نیروهای نظامی سعودی با حمله گسترده شبه نظامیان حوثی و نیروهای گارد ریاست جمهوری یمن که وفادار به صالح هستند، به منطقه مرزی جازان مقابله کردند. در این حمله شمار زیادی از مهاجمان کشته شدند و خودروهای زرهی و مهمات آن ها منهدم شد.

در این درگیری ها چهارتن از نیروهای مرزبانی سعودی از جمله یک افسر کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید