محاصره کامل شهر «تعز» توسط حوثی ها و نیروهای صالح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی یمن روز جمعه 5-6-2015 اعلام کردند، شبه نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، حلقه محاصر شهر «تعز» را تنگ تر کردند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع مقاومت مردمی هوادار منصور هادی، شبه نظامیان حوثی با قرار دادن مراکز تفتیش و بازرسی در اطراف شهر تعز از ورود و خروج مردم غیر نظامی به شهر «تعز» جلوگیری می کنند.

طبق این گزارش حوثی ها منطقه حوبان و راه خروجی شهر تعز به استان های اب، ذمار و صنعا را به طور کامل به کنترل خود درآوردند.

شبه نظامیان این گروه راه ورودی «تعز» از جهت غربی را که این شهر را به الحدیده و عدن مرتبط می کند، نیز به کنترل خود درآوردند.

گفتنی است که شهر «تعز» هنوز در کنترل کامل نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی است. حوثی ها با تنگ تر کردن حلقه محاصر بر این شهر تلاش می کنند آن را از کنترل نیروهای مقاومت خارج کنند.

به گفته شاهدان عینی روز گذشته «کودتاچیان» حوثی از ورود کاروان امداد رسانی به شهر تعز جلوگیری کردند. اقدام حوثی ها برای فشار آوردن به مقاومت مردمی که تاکنون نگذشته آنها وارد شهر شوند.

این در حالی است که روز گذشته منابع دیپلماتیک به نقل از اسماعیل ولد الشیخ احمد گفته اند که روز 14 دهم ماه ژوئن جاری، به عنوان موعد اولیه ای برای مذاکرات ژنو اعلام شده است. او ابراز امیدواری کرده است که طرف های تنش در یمن در این کنفرانس شرکت کنند.

هدف از مذاکرات «ژنو» برقراری آتش بس در یمن و توافق بر سر طرحی به منظور عقب نشینی حوثی ها از مناطقی است که آن ها را تصرف کرده اند. علاوه بر آن مساله رساندن کمک های بشر دوستانه به مردم یمن دیگر موضوعاتی است که در کنفرانس ژنو مطرح خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید