اسرائیل: در جنگ احتمالی با حزب الله یک میلیون لبنانی را آواره می کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مسئول بلندپایه اسرائیلی اعلام کرد که در صورت هرگونه جنگ جدیدی با حزب الله لبنان، بیش از یک میلیون شهروند لبنانی از خانه هایشان بیرون رانده خواهند شد.

به نوشته روزنامه «جورزالیم پست» این مسئول اسرائیلی افزود که در صورت وقوع هرگونه جنگی، هزاران موضع حزب الله در بیش از 240 شهرک، هدف قرار داده خواهند شد. او ادامه داد که با بیرون راندن غیر نظامیان، حملات گسترده هوایی و حمله زمینی به جنوب لبنان، با موشک هایی که حزب الله شلیک خواهد کرد، مقابله خواهد شد.

به گفته این منبع اسرائیلی، اسن استراتژی جدید در تعامل با سیاست حزب الله در به کارگیری غیر نظامیان به عنوان سپر، استفاده خواهد شد. او ادامه داد: «چنانچه راه حل دیگری نداشته باشیم باید یک میلیون یا یک میلیون و نیم تن از ساکنان لبنان را از خانه هایشان بیرون کنیم سپس با این مساله تعامل کنیم.». او ادامه داد: «حزب الله نباید برای حمله به ما یا کشتن غیر نظامیان ما، برنامه ریزی کند، در غیر این صورت باید انتظار داشته باشد ما برپایه معیارهایی که واقعیت تحمیل می کند، با آن تعامل خواهیم کرد.»

این مسئول اسرائیلی خاطرنشان کرد که حزب الله در سوریه گرفتار شده و با وجود تلاتش های دبیرکلش حسن نصرالله برای ایراد سخنرانی های بالا برنده روحیه نیروهای خود، با «بحرانی استراتژیک» روبرو است.

ارتش اسرائیل هم اکنون خود را برای جنگ احتمالی با حزب الله آماده می کند. این در حالی است که اسرائیل احتمال باز کردن جبهه ای جدید توسط حزب الله به خاطر وضعیت سختش در سوریه را بعید می داند. حدود 5هزار تا 7هزار تن از جنگویان حزب الله در جنگ های سوریه مشارکت می کنند.

به گفته یک مقام بلندپایه نیروی هوایی اسرائیل، این نیرو اخیرا سلسله ای از مانورها را انجام داد که یکی از آن ها به منظور افزایش همکاری با نیروهای زمینی و دیگری بهبود تکامل نبرد با نیروهای دریایی صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size