کشته شدن 100 عضو حزب الله لبنان طی دو هفته در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه اسرائیلی « یدیعوت احرنوت» به نقل از یک مقام نظامی گزارش داد، شمار کشته های حزب الله لبنان در سوریه، به 2000 نفر رسیده است. به گفته این روزنامه 100 نفر از آنها تنها طی دو هفته اخیر در قلمون سوریه کشته شده اند.

این مقام نظامی اسرائیلی گفته که سخنرانی های اخیر حسن نصرالله، رهبر شبه نظامیان حزب الله لبنان در نتیجه فشارهای زیاد خانواده های قربانیان صورت می گیرد، چرا که آنها نصرالله را مدافع رژیم بشار اسد به شمار می آورند.

برخی تحلیگران می گویند که افزایش شمار قربانیان حزب الله لبنان در سوریه، در نتیجه در پیش گرفتن تاکتیک های جدید از سوی مخالفان مسلح از جمله حملات غافلگیرانه و سریع، به وقوع پیوسته است.

بر اساس این گزارش، برخی از گروه های مسلح مخالف اسد، جنگ های کلاسیک و مستقیم را با حزب الله لبنان رها کرده و به حملات غافلگیر کننده، روی آورده اند.

این روزنامه اسرائیلی به نقل از یک افسر بلند پایه سوری از رسیدن هزاران جنگجوی ایرانی و عراقی به سوریه جهت جلوگیری از سقوط دمشق خبر داد.

« یدیعوت احرنوت» می نویسد که برخی گزارش های سری نشان می دهد که حزب الله به دلیل از هم پاشیدن نیروهای رژیم اسد، زیر فشار شدید است.

بر اساس گفته های منبع نظامی اسرائیلی که « یدیعوت احرنوت» از آن نقل قول کرده، حزب الله لبنان شمار نیروهای خود در سوریه را به 8 هزار نفر رسانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید