ویدیوی دلخراش کشته شدن کودکی سوری با بمب بشکه ای اسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالان سوری، روز جمعه 4 ژوئن، ویدیویی از سقوط دلخراش یک بمب بشکه ای بر سر کودکی سوری در شهر حلب را در یوتیوب و دیگر شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و توییتر پخش کردند. در این ویدیو پدر کودک، در کنار جسد فرزندش، بدون اینکه بتواند کاری برای نجات فرزندش انجام دهد، نظاره گر مرگ هولناک وی است.

به گفته فعالان سوری، این بمب بشکه ای که در یکی از مناطق شهرک «حیان» از توابع حلب سقوط کرده، منفجر نشده اما کودک سوری بر اثر برخورد آن، جان خود را از دست داده است.

رژیم اسد، تقریبا از دو سال پیش بمباران مناطق مسکونی تحت کنترل مخالفان را با بمب های بشکه ای که در مقایسه با دیگر بمب ها از دقت کمتری برخودارند، آغاز کرده است. بکارگیری این نوع بمب ها تاکنون باعث کشته شدن صدها زن و کودک شده است.

بسیاری از سازمان های بین المللی بکارگیری بمب های بشکه ای علیه مخالفان سوری و شهروندان غیر نظامی از سوی نیروهای بشار اسد را محکوم کرده اند.

این نوع بمب ها به دلیل تخریب فوق العاده و غیر دقیق بودن آنها در هدف گیری، از سوی جامعه بین المللی ممنوع اعلام شده است.

حلب اولین شهری بود که در سال 2013 توسط هلی کوپترهای رژیم سوریه با بمب های بشکه ای، مورد هدف گرفت.

در پی بمباران حلب به وسیله بمب های بشکه ای، سازمان عفو بین الملل در گزارش 5 مه گذشته، نیروهای رژیم سوریه را به «جنایت علیه بشریت» متهم کرد.

در حالی که تاکنون علاوه بر شاهدان عینی، چندین ویدیو و عکس غیر قابل انکار از حمله با بمب های بشکه ای علیه مناطق مسکونی در سوریه منتشر شده است، اما بشار اسد رئيس جمهور این کشور، بکار گیری این نوع سلاح توسط نیروهایش را رد می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید