عشایر الانبار: در صورت دریافت نکردن اسلحه جنگ با داعش را رها می کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پنج هزار تن از فرزندان عشایر استان الانبار عراق، آموزش نظامی خود را به پایان رساندند و اکنون برای مشارکت در نبرد باز پس گیری رمادی مرکز استان از شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، آماده هستند. اما این نیروها تا کنون اسلحه ای دریافت نکرده اند تا به نبرد علیه داعش بپیوندند.

به گزارش تلویزیون العربیه، رئیس شورای اداری استان الانبار گفت که ده هزار جنگجو از نیروهای عشایر در انتظارمجهز شدن به اسلحه مناسب برای بنرد با داعش هستند. 5هزار تن از آن ها آموزش های لازم را به پایان رساندند و آماده پشتیبانی از نیروهای مشترک در نبردها هستند.

اما درسایه تردید دولت عراق در مسلح سازی فرزندان عشایر، آن ها هشدار داده اند که در صورت ادامه این روند، ممکن است از نبرد با شبه نظامیان داعش صرفنظر کنند.

با وجود این تهدید، انتظار می رود دولت محلی و رهبران عشایر الانبار در بغداد گردهم آیند تا بر سر صیغه ای نهایی درباره درخواست اسلحه برای فرزندانشان از دولت مرکزی به توافق برسند. آن ها خواستار اسلحه متوسط و سنگین هستند که با اسلحه ای که داعش در اختیار دارد، برابری کند.

در همین حال شیوخ عشایر از خطرناک بودن ادامه بسته بودن سد الرمادی بر روی رود فرات بر مناطق شرقی هشدار دادند. این اقدام باعث کاهش میزان آب رودخانه شده و میتواند اقدام شبه نظامیان داعش را در حمله به مواضع نیروهای مشترک در حصیبه، الخالدیه و الحبانیه تسهیل کند. اما برخی از ناظران می گویند در صورت ادامه بسته بودن سد، شبه نظامیان داعش در مناطق غربی غرب خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید