آمریکا: نظام اسد از داعش پشتیبانی هوایی می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می گوید که نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه از شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، پشتیبانی هوایی می کند و راه را برای پیشروی این شبه نظامیان به سمت شهر حلب هموار می کند.

به گزارش شبکه خبری CNN سفارت آمریکا در سوریه در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر به نقل از ماری هارف نوشته است: «گزارش هایی به دست ما رسیده مبنی بر این که نظام اسد اقدام به حملات هوایی در پشتیبانی از پیشروی داعش در حلب می کند. بدین ترتیب نظام از تندروها در حملاتشان به ساکنان سوریه حمایت می کند. به علاوه این، ما از مدتها پیش شاهد آن هستیم که نظام از حمله به خطوط مقدم داعش اجتناب می کند. این با تمام ادعاهای نظام مبنی بر این که با این گروه در حال نبرد است، در تناقض است.»

او ادامه داد: «واقعیت این است که هیچ ابزاری در دست داعش به منظور نیروگیری بهتر از اقدام های وحشیانه نظام اسد وجود ندارد. همانگونه که از مدتها پیش گفتیم، بشار اسد مشروعیت خود را از دست داده و شریک موثری در مبارزه با تروریسم نخواهد بود. بنا بر گزارش های اخیر، او نه تنها نشان داد که نمی خواهد از توان خود در از میان بردن پناهگاه های امن برای داعش در سوریه استفاده کند، بلکه با اهداف ویرانگرانه مخصوص خود فعالانه در صدد حمایت از این گروه است.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد: «این دلیل دیگری است که ضرورت انتقال سیاسی برای تحقق ثبات در سوریه و حمایت از مردم این کشور را تایید می کند.»

او همچنین «به کار گیری بمب های بشکه ای از سوی نظام اسد در شهر حلب که اخیرا به کشته شدن دستکم 70 غیر نظامی انجامیده بود» را به شدت محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید