پیشروی نیروهای مقاومت مردمی هوادار هادی در مناطق مختلف یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع یمنی روز دوشنبه 1-6-2015 از پیشروی نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی در مناطق مختلف این کشور و عقب نشینی شبه نظامیان حوثی ها خبر دادند.

این در حالی است که جنگنده های ائتلاف به رهبری سعودی همچنان به بمباران مواضع حوثی ها و نیروهای علی عبدالله صالح در استان های مختلف ادامه می دهند.

به گزارش العربیه، جنگنده های ائتلاف طی 24 ساعت گذشته انبارهای اسلحه و نیز مواضع تجمع حوثی ها را در مناطق « الملاحيظ »، «صعده» و مران، به شدت بمباران کردند.

جنگنده های انتلاف همچنین منطقه «الیتمه» واقع در استان «الجوف» را نیز بمباران کردند که در نتیجه آن دهها حوثی کشته شدند.

شاهدان عینی گزارش دادند که شبه نظامیان حوثی پس از عقب نشینی در مناطق تعز اکنون به اعزام افراد و ارسال تجهیزات نظامی از استان «اب » به منطقه «تعز» مبادرت ورزیدند.

مقاومت مردمی هوادار منصور هادی، توانستند شبه نظامیان حوثی را از مناطق جبهه های «القرن»، «الحشیفا» و «جوف» خارج کنند و اسلحه و تجهیزات آنها را به غنیمت بگیرند. در مناطق «الزاهر» و «جبل ثعالب» واقع در رداع و در استان البیضاء نیز مقاومت مردمی ده ها تن از حوثی را کشته و بیش از 4 تن از آنها را به اسارت در آورده است . در همین حال در استان «الحدیده» نیز نیروهای مقاومت با حمله به مواضع حوثی ها 3 تن از آنها کشته و تعدادی را زخمی کردند.

ازسوی دیگر دفتر امداد رسانی مستقر در شهر «الضالع » از وقوع فاجعه ای انسانی در این استان هشدار داد. این دفتر از کشورهای ائتلاف و نهادهای بین المللی خواست تا برای نجات مردم شهر ضالع از محاصره حوثی ها، اقدامی فوری اتخاذ کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید