فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بمباران هوایی پایگاه های نظامی حوثی ها و منزل صالح در صنعا

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، پایگاه نظامی الدلیمی و پایگاه نیروی هوایی در صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند. منزل علی عبدالله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن در منطقه سنحان در صنعا نیز بمباران شد.

  پیش از این گزارش شده بود که دستکم 40 تن از شبه نظامیان گروه حوثی در حملات هوایی جنگنده های ائتلاف عربی به پایگاهی نظامی در نزدیکی فرودگاه عدن که این شبه نظامیان آن را تصرف کرده اند، کشته شدند.

  به گزارش العربیه، معاون استاندار عدن کشته شدن 40 حوثی را تایید کرد و افزود که جنگنده های ائتلاف، شماری از خودروهای زرهی شورشیان و ایست های بازرسی آن ها را نیز منهدم کردند.

  در همین راستا، نیروهای مقاومت هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، پس از دستیابی به اسلحه، پیشروی قابل توجهی در عدن داشتند. نیروهای مقاومت حملات سنگینی به مواضع شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن در نزدیکی فرودگاه در منطقه خور مکسر انجام دادند. به گفته منابع امنیتی، در این حملات دستکم 15 تن از شبه نظامیان حوثی کشته شدند.

  اما در صعده، ساکنان از حملات هوایی گسترده شبانه جنگنده های ائتلاف به مواضع حوثی ها در این استان خبر می دهند.

  در صنعا پایتخت یمن نیز، جنگنده های ائتلاف یک پایگاه هوایی را که در کنترل حوثی ها قرار دارد و یک مخزن اسلحه در تپه فج عطان مشرف بر پایتخت را بمباران کردند.

  از سویی سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که در صنعا، مردم غیر نظامی در نتیجه مهمات ضد هوایی که شبه نظامیان حوثی آن را شلیک کرده و در مناطق مسکونی فرود آمده اند، کشته شدند. این سازمان تاکید کرد که گروه حوثی باید پایگاه های نظامی خود را از مناطق مسکونی دور کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران