فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش از راه غرب رمادی نیرو و اسلحه از سوریه وارد می کند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  شهر رمادی مرکز استان الانبار عراق و محوطه آن شاهد بمباران گاه به گاه مواضع شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش است. حملات هوایی جنگنده های ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا و همچنین جنگنده های عراقی، تلفات سنگینی برای شبه نظامیان داعش به بار آورده است.

  همچنین توپخانه ارتش عراق در گلوله باران مناطق محل تجمع شبه نظامیان داعش، مشارکت می کند.

  به گزارش العربیه، منابع آگاه می گویند که حرکت تندروها در مناطق غرب رمادی که از جزیره الخالدیه آغاز می شود و به جزیره الثرثار می رسد، متوقف نشده است. این مناطق به جاده های متصل به سوریه راه دارد که گروه داعش از آن برای انتقال نیروهای شبه نظامی و اسلحه به رمادی استفاده می کند تا خود را برای جنگ پیش رو آماده کند.

  اما جنوب غرب رمادی، شاهد پیشروی نیروهای مشترک عراقی و جنگجویان عشایر در منطقه سبعه کیلو، بخش هایی از دانشگاه الانبار به سمت منطقه کیلو 35 و همچنین منطقه طاش است. این در حالی است که آرامش ناپایدار بر جبهه شرقی با سیطره مستحکم نیروهای عراقی بر این جبهه، سایه افکنده است.

  از سویی منابع عشایر نگران آن هستند که توقف پیشروی نیروهای مشترک عراقی در محور شرقی که به منظور مستحکم کردن خطوط دفاعی خود در انتظار رسیدن فرمان آغاز حمله برقرار شده، برای شبه نظامیان داعش این امکان را فراهم کند تا ورودی های رمادی و محوطه های ساختمان های دولتی را مین گذاری کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران