فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جوان سعودی که با فدای جان خود صدها نمازگزار را از مرگ نجات داد

  منبع: دبی - زينب خرفاتی

  عبدالجلیل جمعه الاربش جوان غیور سعودی دقایقی قبل از حمله تروریستی به مسجد الدمام یک عکس سلفی از خود و پسر خاله اش گرفته بود. عبدالجلیل نمی دانست که این آخرین عکسی است که او به همراه پسر خاله اش خواهد داشت.

  هنوز دقایقی از گرفتن این عکس نگذشته بود که فردی انتحاری که نیروهای امنیتی سعودی او را تعقیب کرده بودند به سوی نمازگزاران مسجد امام حسین در کوی العنود حمله می کند. این جوان غیور سعودی به سوی انتحاری خیز بر می دارد و مانع ورود او به مسجد و جمع بزرگ نمازگزارن می شود، شخص انتحاری در حالی که به چنگ این جوان گرفتار شده بود خود را منفجر می کند و اینگونه عبدالجلیل جوان سعودی با مرگ خود به دیگران زندگی می بخشد و باعث نجات صدها نمازگزار بی گناه از مرگ می شود.

  عبدالجلیل الاربش یکی از دانشجویان سعودی است که به وسیله بورس تحصیلی سعودی در دانشگاه «ویچیتا ستیت یونیورسیتی» در ایالت کانزاس تحصیل می کرد. او دو روز قبل از حمله تروریستی به مسجد امام حسین برای آغاز زندگی نوین عقد کرده بود.

  پدر عبدالجلیل اما گفته است که به قهرمانی و شجاعت فرزندش افتخار می کند چرا که فرزندش با قربانی کردن خود جان صدها نمازگزار بی گناه را نجات داده است.

  کاربران اینترنتی سعودی با باز کردن یک هشتگ تحت عنوان حمله تروریستی به مسجد امام حسین در شبکه اجتماعی توییتر، ضمن تمجید از اقدام شجاعانه عبدالجلیل او را قهرمانی جاودان دانستند که با قربانی کردن خویش صدها تن از هموطنان خود را از مرگ نجات داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران