فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش مسئولیت حمله به مسجد الدمام سعودی را به عهده گرفت

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  گروه دولت اسلامی (داعش) مسئولیت حمله تروریستی روز جمعه به یک مسجد در شهر الدمام سعودی را به عهده گرفت.

  در حمله تروریستی روز جمعه که با منفجر شدن خودروی شخص انتحاری در پارکینک مسجدی در الدمام صورت گرفت، حداقل 7 نفر کشته و زخمی شدند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، داعش در بیانیه ای که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، ضمن بر عهده گرفتن مسولیت حمله، گفته است: «برادر غیور، سرباز دولت خلافت اسلامی، ابو جندل الجزراوی به گروه «خبیث های ناپاک» حمله ور شده و با وجود همه موانع و اقدامات شدید امنیتی،ا ما به یاری خداوند توانست به هدف خود برسد».

  این دومین حمله تروریستی است که طی هفته گذشته مساجد سعودی را هدف قرار می دهد. در حادثه انتحاری هفته گذشته بیش از 22 تن از نمازگزاران کشته و مجروح شدند.

  گروه تروریستی داعش حادثه هفته گذشته حمله به مسجد ی در منطقه قطیف را به عهده گرفت.

  فارس بن حزام، یکی از کارشناسان امور گروه های تروریستی در مصاحبه با العربیه گفت: «هدف داعش از این حملات ایجاد اختلاف و تفرقه در میان سعودی هاست. برای داعش هدف قرار دادن سنی ها یا شیعیان فرقی ندارد. تجربه نشان داده که این گروه تروریستی همیشه در فضایی رشد می کند که اختلافات فرقه ای وجود داشته باشد در سعودی چنین فضایی وجود ندارد لذا داعش تلاش می کند که با حمله به مراکز عبادت سعودی های شیعه عکس العمل آنها را بر انگیزد تا آنها هم به خشونت متوسل شوند و به سنی ها حمله کنند و از این روش این گروه تروریستی به اهداف خود برسد».

  بن حزام افزود:«داعش نمی تواند در سعودی موفق شود و چنانچه مشاهده می کنید با تلاش و پیگیری نیروهای مبارزه با تروریسم پادشاهی عملیات گروههای تروریستی به حداقل رسیده و تلفات این حمله تروریستی نسبت به تلفات حمله هفته گذشته به مسجد القطیف بسیار کمتر بود».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران