فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انفجار در دو هتل در بغداد 41 کشته و زخمی برجای گذاشت

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  گزارش ها از عراق از انفجار دو خودروی بمب گذاری شده در دو هتل بزرگ «شیراتون» و «بابل» در مرکزبغداد خبر دادند. گروه دولت اسلامی موسوم به داعش مسئولیت این دو انفجار را بر عهده گرفت.

  به گزارش شبکه خبری CNN منابع پزشکی و امنیتی در عراق بامداد جمعه 29 مه گزارش دادند که در اثر این انفجارها 20 نفر کشته و 31 تن زخمی شدند.

  یک منبعدر پلیس عراق گفته استکه یک خودرو در حالی که در پارکلینگ هتل بابل در منطقه کراده پارک کرده بود، منفجر شد . این انفجار به کشته و زخمی شدن دهها نفر انجامید.

  بر اساس این گزارش، انفجار دوم که همزمان با انفجار نخست اتفاق اقتاد، به وسیله یک خودرو بمب گذاری شده، در ورودی پارکینک هتل شیراتون در میدان فردوس به قوع پیوست.

  این دو انفجار در حالی اتفاق می افتد که ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی که اکثر آن را شیعیان تشکیل می دهند، خود را برای آزاد سازی الرمادی از دست گروه داعش، آماده می کنند.

  گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در بیانیه ای مسئولیت این دو انفجار را بر عهده گرفت.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، داعش در بیانیه خود اعلام کرده است که یک مهاجم انتحاری گه ابو قتیبه نام دارد، ابتدا یک خودروی بمب گذاری شده را در نزدیکی هتل «شیراتون» پارک کرد. او سپس سوار خودروی دیگری شد که حامل 230 کیلوگرم مواد منفجره بود و آن را به هتل بابل رساند.

  مقام های عراقی اوایل سال جاری میلادی قانون منع رفت و آمد شبانه در بغداد را که از 10 سال پیش در پایتخت عراق حاکم بود، لغو کرد. هدف از این اقدام هم بازگشت بخشی از احساس به زندگی طبیعی در میان مردم بود. اما از آن زمان آمار انفجارها در بغداد بالا رفته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران