.
.
.

مقاومت مردمی یمن شهر مارب را در اختیار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

درگیریهای شدید بین نیروهای مقاومت مردمی یمن از یک سو و شبه نظامیان حوثی از سوی دیگر ادامه دارد. در نبردهای جدید و در اکثر جبهه ها نیروهای مقاومت پیشرفت کرده و ضمن تحکیم مواضع خود، ضربات سنگینی به نیروهای شورشی در تعز، مارب و البیضا وارد کردند.

در همین حال نیرو هوایی ائتلاف سایتها و انبارهای مهمات شورشیان را در مناطق مختلف هدف قرار دادند.

هماهنگی بین نیروهای مقاومت مردمی و نیروهای هوایی ائتلاف عربی بر ضد شبه نظامیان حوثی و صالح پیشرفتهای خوبی داشته، و تبادل اطلاعات در باره محل تجمع حوثی ها باعث شده تا حملات هوایی موثرتر شوند و تلفات نیروهای شورشی افزایش یابد.

نیروهای مقاومت مواضع خود در مناطق حساس مارب را تحکیم کرده و تلفات سنگینی به شبه نظامیان وارد کرده اند. در این درگیریها 18 نفر از شبه نظامیان کشته و 15 نفر دستگیر شده و آنها در حال عقب نشینی از منطقه الجفینه در جنوب مارب هستند.

در صرواح، حمله نیروهای مقاومت همراه با بیش از 10 حمله هوایی جنگنده های ائتلاف باعث کشته، زخمی و اسیر شدن دهها تن از شبه نظامیان شد. حوثی ها در این جبهه پس تحمل تلفات سنگین مجبور به عقب نشینی شدند.

در شبیخون نیروهای مقاومت در شهر تعز، و در حمله به مراکز نظامی حوثی ها دست کم 18 نفر از این شبه نظامیان کشته شدند. در همین حال نیروهای هوایی ائتلاف عربی نیز به حملات خود بر ضد مواضع حوثی ها و صالح در شهرهای مختلف ادامه می دهد. جنگنده های ائتلاف مواضع حوثی ها و صالح مخلوع در صنعا را هدف قرار دادند و انبارهای اسلحه، خودرو و موشک آنها را در فج عطان نابود کردند.

جنگنده های ائتلاف همچنین مواضع حوثی ها در استانهای حجه و صعده، و مراکز تجمع آنها در طول نوار مرزی با کشور پادشاهی صعودی را هدف قرار دادند.