.
.
.

كشته شدن یک افسر سپاه پاسداران و دو پاكستانی در حلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه هاى نزديك به سپاه پاسداران ايران از كشته شدن يك افسر سپاه به نام " على اصغر شيردل" و دو برادر جنگجوى پاكستانى به نام هاى "ساجد حسين" و "اخلاق حسين" از تيپ "زينبيون" در درگيريهاى حلب در شمال سوريه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری "تسنيم"، علي اصغر شیردل از اعضاى سپاه پاسداران تقریباً 40 ساله و اهل تهران بوده ومراسم بزرگداشتی به مناسبت كشته شدن وى روز دوشنبه در مسجد الله واقع در میدان آزادی کیلومتر یک جاده مخصوص کرج برگزار شد.از سوى ديگر دو برادر جنگجوى پاكستانى به نام هاى" ساجد حسين" و "اخلاق حسين" از تيپ "زينبيون" كه در درگيريهاى شهر حلب در شمال سوريه طى روزهاى گذشته كشته شدند، روز دوشنبه در قم تشييع و دفن شدند.

به گزارش خبرگزارى ها در این مراسم جمعی از مسؤولان نظامی و انتظامی ايران، اتباع پاکستانی مقیم قم و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.همزمان با برگزاری مراسم تشییع پاکستانی هاى مقیم ایران کشته شده در سوریه، مخالفین سوری فیلمی را که از موبایل یکی از این افراد در شمال حلب بدست آورده اند منتشر کرده اند.

در اين فیلم صحنه هایی از زندگی روزانه افراد عضو تیپ زینبیون سپاه پاسداران را، که اصالتا از شیعیان پاراچنار پاکستان هستند، در حلب نشان داده شده است.

در قسمتهايى از فيلم بازی والیبال و رقص جنگجويان " زينبيون" با موسیقی محلی پاکستانی تا کشیدن فریادهای "یا علی مولا" به هنگام شلیک راکت به سمت مواضع مخالفین مشاهده مى شود.

در ماه آوریل گذشته نيز جنازه 12 تبعه پاكستانى که در درگيرهاى منطقه «بصر الحریر» در استان درعا در جنوب سوریه کشته شده بودند، در شهر قم تشییع و به خاک سپرده شد.