.
.
.

کشتی اعزامی ایران پس از جیبوتی به یمن نخواهد رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری رویترز جمعه ۲۲ مه به نقل از خانم عبیر عطیفه، سخنگوی «برنامه جهانی غذا» در خاورمیانه وابسته به سازمان ملل متحد از جیبوتی گزارش داده است که محموله کشتی اعزامی ایران به یمن، در جیبوتی تخلیه خواهد شد و این کشتی به بندر حدیده نخواهد نرفت.

جمهوری اسلامی ایران ده روز پیش کشتی «ایران شاهد» را از بندر عباس راهی بندر حدیده یمن کرد و اعلام داشت که محموله این کشتی برای کمک رسانی به مردم یمن ارسال شده است.

در واکنش به این اقدام ریاض هشدار داد پیش از بارزرسی کشتی ایرانی اجازه ورود آن به یمن را نخواهد داد و در مقابل تهران تاکید کرد که اجازه این کار را نخواهد داد اما در روز چهارشنبه گذشته با یک عقب نشینی مسئولین ایرانی اعلام داشتند کشتی ایران شاهد برای بازرسی به جیبوتی خواهد رفت و پس از بازرسی توسط سازمان ملل به راه خود به سوی بندر حدیده ادامه خواهد داد.

اینک عبیر عطیفه، سخنگوی «برنامه جهانی غذا» سازمان ملل متحد در خاور میانه امروز جمعه از تخلیه بار کشتی ایران در جیبوتی و تحویل آن به سازمان ملل خبر داد و افزود که محموله آن با کشتی‌های این سازمان به بندر حدیده در یمن ارسال خواهد شد.

خانم عطیه در ادامه افزود که این کشتی تا روز شنبه فردا به جیبوتی نخواهد رسید و به نقل از گزارش مقامات ایرانی به سازمان ملل متحد بیان داشت که محموله ۲۵۰۰ تنی کشتی «ایران شاهد» شامل برنج، آرد، کنسرو ماهی تن، دارو، آب، چادر و پتو است.