.
.
.

يمن: درگیری ها با شبه نظاميان حوثی‌ به استان صعده كشيده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال پیشروی گسترده نیروهای مقاومت مردمی وارتش وفادار به عبدربه منصور هادی، در استان «الجوف» و نزدیک شدن این نیروها به استان صعده مرکز ثقل حوثی ها، به نظر می‌رسد که استراتژی نظامی ارتش و مقاومت مردمی علیه حوثی ها، تغییر یافته و از وضعیت دفاعی به حالت تهاجمی در آمده است.

این عملیات بیشتر با هدف انتقال درگیری‌های از مناطق جنوب یمن و شهر عدن به پایگاه‌های کودتاچیان حوثی در کوه‌های مران صورت می گیرد.

استراتژی جدید ارتش یمن و مقاومت مردمی، ابتدا محاصره حوثی ها در منطقه شرق و سپس هجوم و پیشروی به سوی مقر اصلی آن‌ها در استان صعده خواهد بود.

همزمان با هجوم ارتش و مقاومت مردمی، جنگنده‌های ائتلاف حمایت از مشروعیت یمن، پادگان لشکر ۱۰۳ واقع در استان صعده و پایگاههای حوثی‌ها در شهر «ضحیان» مرکز آغاز جنبش گروه حوثی‌ها و منطقه مران را به شدت بمباران کردند.

منابع نظامی یمنی تاکید کردند که با پیشروی ارتش ومقاومت مردمی در مارب والجوف که با پیوستن ژنرال محمد المقدشی رئیس ستاد ارتش در ناحیه سه منطقه نظامی مارب و گردان‌های ارتش فدرال موسوم به «العروبه» انجام گرفت، اکنون زمینه برای آزادسازی صعده از دست شبه نظامیان مسلح حوثی آماده شده است.

به گزارش تلویزیون «الحدث» به نقل از منابع نظامی یمن، ارتش فدرال این کشور که اخیرا از گردان زبده وفادار به عبدربه منصور هادی وفادار تشکیل شد، به سلاح‌های پیشرفته‌ای مجهز است. این ارتش عملیات نظامی خود را با رمز «شمشیرهای بران» و با هدف آزادسازی استان صعده از شبه نظامیان حوثی،آغاز کرده است.

طبق این گزارش، ژنرال محمد المقدشی رئیس ستاد ارتش یمن در استان مارب فرماندهی این عملیات را به عهده گرفته است.