.
.
.

آخرین گذرگاه مرزی میان سوریه و عراق به تصرف داعش درآمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که شبه نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، پنجشنبه ۲۱ مه گذردگاه مرزی التنف (الولید) آخرین گذرگاه مرزی میان سوریه و عراق که در دست نیروهای دولتی سوریه بود را تصرف کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه، این پیشروی شبه نظامیان داعش پس از عقب نشینی نیروهای دولتی سوریه از آن حاصل شد.

گروه داعش کنترل گذرگاه البوکمال در حومه دیرالزور را که حد فاصل میان شهرهای البوکمال سوریه و القائم عراق است، تحت تصرف خود دارد. گذرگاه الیعربیه (تل جوکر) که حد فاصل شهر الیعربیه سوریه و شهرک ربیه عراق است را واحدهای «حمایت از خلق کرد» در کنترل خود دارند.

در گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه آمده است: «حومه حمص از ۱۳ ماه مه جاری، شاهد حملات شبه نظامیان داش است به گونه‌ای که موفق شدند شهر السخنه، دو حوزه نفتی الارک و الهیل، روستای العامریه و شهر تدمر را تصرف کنند. این درگیری‌ها به کشته شدن ۲۴۱ تن از نیروهای دولتی و شبه نظامیان همپیمان آن‌ها و ۱۵۰ تن از شبه نظامیان داعش انجامیده است.»

گروه داعش در دو روز گذشته با تصرف شهر تدمر (پالمیرا) پیشروی سریعی در سوریه داشت و هم اینک، حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل خود دارد.