فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترکی الفیصل: جلوی کشورگشایی ایران گرفته شده است

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  شاهزاده ترکی الفیصل، سفیر سابق پادشاهی سعودی در آمریکا و بریتانیا، گفت به ایران اجازه دخالت در امور عربی داده نخواهد شد.

  الفیصل در نامه خود به مرکز تحقیقات اسلامی ملک فیصل در ریاض، که در مراسم چهلمین سالگرد تاسیس نشریه "عرب نیوز" خوانده شد، گفت: "مشغول امور یمن هستیم، و به زیاده خواهی های ایران در لبنان، سوریه و عراق هم رسیدگی خواهد شد."

  الفیصل از ملتهای عرب و مسلمان خواست تا فعال و متکی بخود باشند. "کشورها و مردم ما دوران بهمریخته، همراه با دخالت ها و تغییرهای زیانبار را تجربه می کنند. ما، کشورهای عربی و مسلمان، برای حفظ مرزهای خود، باید هرچه بیشتر به خودمان اتکا کنیم. زیرا خداوند با آنانی است که متکی به خود هستند."

  ترکی الفیصل در مورد توافقنامه اتمی با ایران گفت: "هنوز جزئیاتی باقی است که باید مشخص شود." او گفت یکی از بخشهای ناگفته در این توافقنامه، چتر امنیتی است، که کشورهای منطقه را در مقابل تهدید اتمی کشورهای همجوار محافظت کند، و جلوی سرکشی آنها را بگیرد.

  او از باراک اوباماُ، رئیس جمهوری آمریکا خواست تا به هدف خلع سلاح همگانی خود عمل کند و "راهی برای عاری کردن منطقه از سلاحهای کشتار جمعی بیابد."

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران