فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جنجال در ترکیه برای تیراندازی به یک خواننده زن

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  شلیک به یک خواننده زن ترک که در برنامه تلویزیونی "گات تلنت" ترکیه شرکت کرده بود این کشور را در موجی از نگرانی برای گسترش خشونت علیه زنان فروبرده است.

  موتلو کایا، خواننده 19 ساله ترکیه، روز دوشنبه 18 مه، در شهر ارگانی دراستان دیاربکر، از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت. او اکنون در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستانی در این شهر بستری است. مناطق شرقی ترکیه و به ویژه استان دیاربکر، از مناطق کردنشین این کشور هستند.

  محمت، پدر موتلو به رسانه گفت که ساعت سه و نیم صبح دوشنبه دخترش از ناحیه سر هدف گلوله ای قرار گرفت که از بیرون خانه آنها در شهر ارگانی شلیک شده بود. او را بلافاصله با آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند و اکنون "حال او نسبتا بهتر" است.  رسانه های ترکیه روز سه شنبه اعلام کردند که یک مرد هم اکنون در بازداشت پلیس این کشور در ارتباط با شلیک به موتلو قرار دارد.

  موتلو، که از سوی سیبال جان، خواننده معروف ترانه های محلی ترکیه مورد حمایت قرار گرفته، با شرکت در مسابقه تلویزیون "گات تلنت" ترکیه مشهور شده است. رسانه های ترکیه اعلام کردند که موتلو بعد از شرکت در این مسابقه تلویزیونی به مرگ تهدید شده بود.  خشونت علیه زنان در ترکیه هم اکنون یکی از مباحث داغ اجتماعی است. قتل یک زن 20 ساله در ماه فوریه گذشته بعد از آنکه به او تجاوز جنسی شده بود موجی از اعتراض عمومی را به همراه داشت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران