.
.
.

قاتل بنیانگذار گروه حوثی آرزوی کشتن عبدالملک را هم دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ ثابت جواس، فردی که حسین بدرالدین الحوثی بنیانگذار گروه حوثی را کشت، می‌گوید همچنان کلت کمری که با آن رهبر حوثی‌ها را کشته را نگاه داشته است تا با آن جانشینش یعنی عبدالملک الحوثی را بکشد.

جواس که زمانی مسئول اول در فرماندهی ارتش در استان مران در سال ۲۰۰ بود می‌گوید که حسین الحوثی در منطقه‌ای کوهستانی و صعب العبور پناه شده بود. او می‌افزاید که موفق شده شمار زیادی از فرماندهان حوثی‌ها و همچنین رهبران می‌دانی آن‌ها را در نبرد‌ها بکشد.

جواس که با روزنامه «الوطن» مصاحبه کرده می‌وید همچنان کلت کمری که با آن حسین الحوثی را کشته نگاه داشته است و امید دارد بتواند به عبدالملک الحوثی برسد و او را با‌‌ همان اسلحه بکشد.

جواس می‌گوید که نزد حسین الحوثی طلسم‌ها، حرز‌ها و جادویی به طول ۵ متر حاوی برخی نوشته‌ها و ستاره‌های شش گوشه یافته و او تلاش می‌کرد با استفاده از آن‌ها خود را حفظ کند. او تاکید می‌کند که این وسایل را همچنان نزد خود حفظ کرده است.

جواس می‌گوید که علی عبدالله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن او را مسئول جنگ‌های صعده کرده بود و در عین حال به حوثی‌ها از انبارهای جبل نقم در صنعا اسلحه می‌رساند.

جواس افزود که هم اینک نیز با شبه نظامیان حوثی در نبرد است و گروهی از مقاومت متشکل از پنج هزار نیروی مسلح را فرماندهی می‌کند. او تاکید می‌کند شمار زیادی از حوثی‌ها را گروهش دستگیر کرده‌اند و آن‌ها نیز مواضع و محل حضور مستشاران ایرانی را فاش کرده‌اند. او از ائتلاف عربی به رهبری سعودی خواست از نیروهای مقاومت پشتیبانی تسلیحاتی کنند.