.
.
.

آمریکا: برای قتل رهبران داعش در سوریه با دمشق هماهنگی نکردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاخ سفید اعلام کرد در عملیات نظامی نیروهای ویژه آمریکا در شرق سوریه که به کشته شدن ابو سیاف و سه تن از فرماندهان برجسته داعش منجر شد، هیچگونه هماهنگی با رژیم سوریه نکرده است.

هنوز اطلاعاتی دقیقی در باره ابو سیاف در دست نیست اما یک مقام امریکایی گفته است که او یک تبعه تونس است، به همین دلیل پس از کشته شدنش در این عملیات نظامی، خبر قتل وی به دولت تونس ابلاغ شد. اما برخی منابع به العربیه گفته‌اند که ابو سیاف یکی عراقی و نام اصلی او نبیل الجبوری است.

طبق این منابع نبیل البغدادی اهل موصل است. او از سوی ابوبکر بغدادی مسئول فروش نفت داعش در سوریه بود، اما بعد‌ها او مسئولیت نظارت برعملیات نظامی گروه داعش از جمله نظارت بر اجرای اعدام روزنامه نگاران غربی را نیز به عهده گرفت.

کشته شدن ۳۲ عضو برجسته داعش در عملیات ویژه نیروهای آمریکایی

دیدبان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه ۱۷-۵-۲۰۱۵ اعلام کرد، بیش از ۳۲ نفر از اعضای داعش در عملیات کماندویی نیروهای ویژه ارتش آمریکا که در شرق سوریه انجام شد، کشته شدند.

ایالات متحده پس از پایان عملیات اعلام کرده بود که ۱۲ تن از اعضای برجسته داعش در این عملیات کشته شدند.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه ۴ تن از فرماندهان نظامی داعش در این عملیات کشته شدند.

ابوسیاف مسئول بخش فایل فروش نفت دولت خلافت اسلامی (داعش)، ابو عمر الشیشانی (چچنی) دستیار او، مسئول بخش نظامی گروه داعش، مسئول بخش ارتباطات و یکی دیگر از رهبران داعش در این حمله کشته شدند.

به گفته منابع سوری سه تن از فرماندهان داعش که در عملیات نیروهای آمریکایی کشته شدند از کشورهای عربی شمال افریقا هستند و چهارمی سوری تبار است که هنوز نقش و مسئولیتش در گروه داعش مشخص نشده است