.
.
.

گفتگوی تلفنی اوباما با ملک سلمان پادشاه سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال سفر سران برخی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج به آمریکا برای حضور در نشست مشترک واشینگتن با این کشورها که قرار است روز چهارشنبه در کمپ دیوید برگزار شود، باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده به منظور فراهم کردن زمینه نشست شامگاه پنجشنبه 11-5-2015 طی تماس تلفنی با ملک سلمان پادشاه سعودی گفت گو کرد.

اوباما در این تماس بار دیگر بر حمایت همه جانبه ایالات متحده آمریکا از سعودی تاکید کرد و از ملک سلمان برای فرستادن شاهزاده محمد بن نایف ولی عهد این کشور جهت شرکت در نشست کمپ دیوید تشکر کرد.

ملک سلمان و اوباما در باره ضرورت رسیدگی به وضعیت انسانی در یمن و همچنین همکاری نزدیک دو کشور با دیگر کشورهای عربی خلیج برای رویارویی با تهدیدات پیش روی منطقه توافق کردند.

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، ولیعهد این کشور، شاهزاده محمد بن نایف را مامور شرکت در اجلاس کمپ دیوید در آمریکا کرده است.

به گزارش تلویزیون العربیه، در این سفر علاوه بر ولیعهد سعودی، شاهزاده محمد بن سلمان وزیر دفاع، دکتر مساعد بن محمد عضو شورای وزیران، دکتر عادل الجبیر وزیر خارجه، دکتر عادل الطریفی وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی و همچنین خالد بن علی الحمیدان رئیس اطلاعات عمومی سعودی، شاهزاده محمد بن نایف را همراهی می کنند.