.
.
.

دیلی پست: خلیفه داعش در سوریه معالجه می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سایت آمریکایی «دیلی پست» روز سه شنبه 12-5-2015 جزئیات جدیدی در باره وضعیت جسمانی ابوبکر بغدادی خلیفه داعش و مخفیگاه وى منتشر کرده است.

در اطلاعات جدید سایت «دیلی پست» آمده است، ابوبکر بغدادی دو ماه پس از اینکه در یکی از حملات ائتلاف بین المللی مجروح شد با تدابیر شدید امنیتی داعش از عراق به شهر "الرقه" در سوریه منتقل شد.

این سایت در گزارش خود به نقل از نیروهای جدا شده از داعش، نوشته است که اطلاعات دقیق نشان می دهد که ابوبکر بغدادی هنوز خود تشکیلات این گروه تندرو را رهبری می کند، اما به دلیل زخمی شدنش اعضای «مجلس شورای» این گروه تصميم گرفتند كه جانشينى براى او تعيين كنند که بتواند در جبهه های جنگ در سوریه و عراق نقل مکان کند.

طبق گزارش «دیلی پست» شخصی که قرار است به عنوان امیر داعش تعیین شود، باید تحت فرمان و رهبری ابوبکر بغدادی باشد.

این سایت به نقل از منابع خود نوشته است، داعش برای تعیین جانشین بغدادی، از میان اعضای برجسته خود دو عراقی الاصل و یک سوری را در نظر گرفته است.

منابع سایت «دیلی پست» فاش کردند که یک تیم متشکل از نه پزشک متخصص برای معالجه ابوبکر بغدادی از عراق به سوریه منتقل شدند. اما افراد این تیم به صورت پراکنده خود را به سوریه رسانده تا از حمله هوایی نیروهای ائتلاف در امان باشند.

به نوشته این سایت تیم پزشکی که مامور معالجه خلیفه داعش شده بود با تدابیر امنیتی شدید به سوریه اعزام شده اند، به طوری که وقتی از عراق به سوریه می رفتند نمی دانستند که برای معالجه چه کسی به شهر الرقه می روند.