.
.
.

کشته شدن ۵۰ زندانی و ۱۲ پلیس در حادثه فرار از زندان استان دیالی عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت کشور عراق روز شنبه ۹ مه اعلام کرد در پی حادثه فرار دسته جمعی از بازداشت گاه مرکز پلیس در استان دیالی، ۵۰ زندانی و ۱۲ پلیس کشته شدند. در این حادثه ۴۰ متهم دارای پرونده های تروریستی فرار کردند.

سرتیپ سعد معن در این باره گفت که یکی از بازداشت شدگان، سلاح پلیس نگهبان را گرفت و او را کشت. به گفته وی دیگر زندانیان به سمت اتاق انبار اسلحه رفتند و هر آنچه در آنجا بود، به دست گرفتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معن در ادامه گفت:« پس از آن میان افراد پلیس و زندانیان مسلح درگیری اتفاق افتاد و در جریان آن یک درجه دار و پنج تن از افراد پلیس جان خود را از دست دادند.

او گفت که پس از محاصره زندان، سی نفر از متهمان زندانی کشته شدند اما ۴۰ نفر دیگر فرار کردند. او گفت که همه کشته شدگان زندانی، به اتهام مشارکت در عملیات تروریستی زندانی بودند.

عراق در سال های اخیر شاهد چندین حادثه فرار دسته جمعی بوده است. برخی از این حوادث در روزهای نخست اعلام دولت داعش در شمال عراق اتفاق افتاد.

در جولای سال گذشته، ۵۰۰ زندانی متهم به تروریست از زندان ابو غریب فرار کردند. پس از آن این عده از زندانیان فراری با پیوستن به داعش، حملات مرگباری در عراق صورت دادند.