.
.
.

طالبان پاکستان سفرای نروژ و فیلیپن را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان افغانستان جمعه ۸ می یک هلیکوپتر حامل سفرای نروژ و فیلیپین را هدف قرار داد و آن را سرنگون کرد. این حادثه منجر به کشته شدن دو سفیر شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه طالبان افغانستان با برعهده گرفتن مسئولیت حمله به هلیکوپتر حامل سفرا اعلام کرد که هدف اصلی نواز شریف نخست وزیر پاکستان بود.

هنگام حادثه، شریف با هواپیمایی دیگر در راه منطقه کوهستانی گلگیت بود تا پروژه ای را افتتاح کند. دفتر نخست وزیر پاکستان از بازگشت او به اسلام آباد خبر داد.

ارتش پاکستان اعلام کرد که سفرای نروژ و پاکستان جمعه در سانحه سقوط یک هلیکوپتر نظامی در شمال شرق کشور کشته شدند. این حادثه به کشته شدن دستکم ۶ نفر انجامیده است.

ارتش افزود که همسران سفرای مالزی و اندونزی به علاوه دو خلبان هلیکوپتر ام-۱۷ نیز در این سانحه که در شهرک دور افتاده گلگیت-پالتستان روی داده، کشته شده‌اند.

این هلیکوپتر که حامل ۱۱ خارجی و ۶ پاکستانی بود، همگام فرود در منطقه‌ای کوهستانی در شمال شرق پاکستان منهدم شد.
هیئتی از دیپلمات‌ها و خبرنگاران به وسیله سه هلیکوپتر ام-۱۷ در راه منطقه گلگیت-پالتستان بودند.

هلیکوپتر سانحه دیده در یکی از مدارس منطقه سقوط کرده است. یک شاهد عینی گفته است که پس از سرنگونی آن آتش در مدرسه شعله ور شد. یک مقام مسئول در یکی از بیمارستان‌های محلی در این باره گفت: «هنگام سقوط هلیکوپتر کودکان در مدرسه بودند.» او نسبت به افزایش شمار قربانیان حادثه ابراز نگرانی کرد.

این مقام مسئول گفت: «از ما خواسته شده که بیشترین شمار آمبولانس‌های ممکن را به محل سانحه بفرستیم زیرا وضعیت خطرناک است.» او افزود اعضای هیئتی که صبح جمعه از اسلام آباد به منطقه آمده بودند به وسیله هلیکوپتر به بیمارستان نظامی در گلگیت برده شدند.