.
.
.

درخواست یمن از شورای امنیت برای نجات عدن و تعز با دخالت نیروی زمینی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یمن از جامعه بین المللی خواست تا با پیاده کردن فوری نیروهای زمینی، شهرهای عدن و تعز را نجات دهد و از سازمان های حقوق بشر جهانی درخواست کرد تا نقض حقوق بشر توسط حوثی ها را زیر نظر بگیرند.

یمن با ارسال نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد از کشته شدن 86 غیرنظامی در کشتار منطقه التواهی توسط حوثی ها خبر داد و تاکید کرد که حوثی ها عمدا غیرنظامیان جنگ زده را هدف قرار می دهند.

خالد الیمانی نماینده یمن در سازمان ملل متحد همچنین از سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر خواست تا نقض وحشیانه حقوق شهروندان غیرنظامی را زیر نظر گرفته و حوثی ها را متهم کرد که ضمن کشتن غیرنظامیان، مانع رسیدن کمک های پزشکی به آنها می شوند.

در نامه الیمانی به شورای امنیت تاکیده شده که هیچ جنایتکاری نمی تواند از دست عدالت بگریزد و حکومت یمن به منظور محاکمه بین المللی حوثی ها و علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن به عنوان جنایتکار جنگی از هیچ تلاشی فروگدار نخواهد کرد.

وزیر خارجه یمن نیز در یک نشست رسانه ای در ریاض پایتخت سعودی درخواست شهروندان یمنی از خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز برای نجات جانشان از دست شبه نظامیان را مطرح کرد و خواستار دخالت فوری نیروهای زمینی برای جلوگیری از سقوط شهر عدن شد .

دکتر ریاض یاسین، حوثی ها را متهم کرد که مسئول حادثه کشتار منطقه التواهی هستند و از مراجع بین المللی خواست تا تحقیقات خود را در این باره آغاز کنند.

وی همچنین خواستار دخالت فوری نیروهای ائتلاف به منظور حمایت از غیرنظامیان در یمن شد و بطور همزمان از جامعه بین المللی خواست تا به مسئولیت های خود در این رابطه عملکرده برای نجات غیرنظامیان و یمن از دست شبه نظامیان حوثی و رئیس جمهوری برکنار شده این کشور دخالت کنند.