.
.
.

نیویورک تایمز: ولیعهد سعودی سزار جنگ با تروریسم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نام شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد از چند سال پیش همواره در رسانه‌های غربی تکرار می‌شود؛ مهم‌ترین دلیل آن هم حمله‌ای پی‌گیری است که برای مبارزه با گروه‌های تروریستی همچون القاعده و داعش رهبری می‌کند.

نیروهای امنیتی سعودی طی عملیات خود ده‌ها عملیات تروریستی را خنثی کردند. طی آخرین عملیات دستگیری ۹۳ نفر بود که اکثر آن‌ها عضو گروه داعش هستند. آن‌ها در پی اجرایی عملیاتی تروریستی در سعودی بودند.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» ولیعد سعودی را «سزار جنگ با تروریسیم» و «فرمانده جمله بزرگ برای نابودی آن» توصیف کرده است.

این روزنامه افزوده است که ولیعهد سعودی به جدیت و فعالیت پی‌گیر شهرت دارد و به خاطر تلاش‌هایش در مبارزه با تروریسم، از احترام جهانی برخوردار است. او ارتباطات نزدیکی با رهبران بلندپایه سیاسی و امنیتی جهانی دارد.

بنا بر این گزارش «سزار جنگ با تروریسم»، ویژگی شرور این پدیده را شناخت و به عنوان فرمانده قاطع جنگ با آن، نمود پیدا کرد. از این رو او خود هدف شماری از گروه‌های تروریستی است و در معرض سه عملیات ترور قرار گرفت.

این روزنامه آمریکایی افزوده است اندک کسی در سعودی از طبیعت اوضاع جاری در یمن که گروه‌های تروریستی در آن حضور گسترده دارند آگاهند؛ گروه‌هایی که در پی هدف قرار دادن سعودی و بر هم زدن ثبات منطقه هستند.

در گزارشی از شخصیت شاهزاده محمد بن نایف، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» نیز نوشته است که ولیعهد سعودی، شخصیتی زیرک و باهوش است و در سال‌های طولانی که در جنگ با تروریسم سپری کرد، با ویژگی این پدیده بسیار آشنا شد.

یکی از تحلیلگران می‌گوید که شاهزاده محمد بن نایف بسیار جدی است، می‌داند چگونه باید اقدام‌های خود را انجام دهد و دستاوردهایش ملموس است.

به نظر یکی از شخصیت‌های بلندپایه دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که به مروز زمان احترام و ارزش گذاری به شخصیت جدی و غیر ایده‌ئولوژیک شاهزاده محمد بن نایف را آموخته است و او اولویت بزرگش جنگ با تروریسم است که سعودی و کشورهای دیگر را تهدید می‌کند.