.
.
.

داعش ۵۰ ایزدی را اعدام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش جمعه ۱ مه اعلام کرد که دستکم ۵۰ ایزدی با تيرباران را در منطقه تلعفر واقع در ۵۶ کیلومتری شهر موصل عراق اعدام کرد.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، هوکار الجاف از رهبران حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق این خبر را تایید کرده و گفته است: «داعش بعد از ظهر جمعه این افراد را اعدام کرده است. دلیل این اقدام هزینه نگهداری این افراد در سایه ادامه بمباران مواضع و پایگاه‌های داعش توسط جنگنده‌های ائتلاف بین‌الملل به رهبری ایالات متحده آمریکا است.»

از سویی، اسامه النجیفی معاون رئیس جمهوری عراق، «جنایت‌های داعش در مورد اسرای ایزدی در منطقه تلعفر» را محکوم کرد و گفت: «جنایت‌های داعش تمام خط قرمزها را پشت سر گذاشته و هیچ حد و مرزی برای زشتی و حفظ حرمت انسانی قائل نشده است.»

النجیفی شبه‌نظامیان داعش را «جنایت‌کاران تروریست» توصیف کرد و گفت آن‌چه روی داده «جنایتی در حق همه فرزندان عراق است.»

النجیفی همچنین از جامعه جهانی خواست به کمک نیروهای عراقی بیاید تا بتوان استان نینوا را از تصرف داعش آزاد کرد و «تروریست‌ها» را به سزای اعمالشان رساند.

معاون رئیس جمهوری عراق با بیان این‌که دوره جنایت، تروریسم و تجاوز رو به پایان است گفت: «داعش هیچ راهی ندارد جز این که به سرنوشت محتون خود برسد.»

گروه داعش همچنان صدها ایزدی از طوایف مختلف را در اسارت خود نگاه داشته است. اسارت هزاران ایزدی در پی حمله داعش به سنجار و مناطق حومه آن صورت گرفته است.