.
.
.

ویدیو.. بستن جمعیتی در مصر که به کودکان عزاداری و سینه زنی شیعی یاد می‌داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های مصری شورای اداری جمعیتی غیر دولتی در استانی در شرق کشور را از کار بر کنار کرد. همچنین کودکستان‌های مرتبط با این جمعیت را تعطیل کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که مشخص شد رئیس این جمعیت اقدام به تبلیغ مذهب شیعی برای کودکان در کودکستان‌ها کرده و آن‌ها را مجبور به پیروی از آن می‌کند.

سلامه نصر کارشناس وزارت امور اجتماعی در منطقه شرقیه در این باره به «العربیه.نت» گفت که این جمعیت «فاطمه زهرا» کار دارد که مرکز آم در روستای سنجها در مرکز کفر صفر است. از راه زیر نظر گرفتن مدیریت و فعالیت‌های آن و علاوه بر آن شکایت‌های رسیده و اعتراض‌های خانواده‌های کودکان ثابت شد که این جمعیت اقدام به آموزش برخی مناسک شیعیان از جمله سینه زنی و زدن بر روی صورت می‌کند. از همین رو تحقیقات با شورای اداری و مسئولان کودکستان‌ها به صورت فوری آغاز شد و صحت گزارش‌های رسیده به اثبات رسید.

او افزود که تحقیقات نشان داد مدیریت کودکستان مناسک مذهب شیعه را به کودکان ۳ تا ۶ ساله آموزش می‌دهد. خانواده‌های کودکان برای اثبات سخنان خود فیلم‌هایی ویدیویی ارائه دادند که در آن نشان می‌دهد مدیر کودکستان‌ها و رئیس شورای اداری جمعیت، مناسک شیعه را به کودکان می‌آموزند.

او ادامه داد که مدیر کودکستان‌ها به عراق رفته بود و ۱۵ سال در آن کشور اقامت داشت؛ او با یک زن عراقی ازدواج کرده و از چند سال پیش پس از انقلاب ۲۵ ژانویه به مصر بازگشته است.