.
.
.

واشنگتن: روابط نزدیک و سازنده با رهبران سعودی حفظ خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاخ سفید روز پنج شنبه ۳۰ آوریل تاکید کرد که آمریکا روابط نزدیک و سازنده با رهبران کشور پادشاهی سعودی را حفظ خواهد کرد.

به گزارش العربیه، جوش ارنست سخنگوی دفتر ریاست جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره روابط با ریاض پس از تغییرات روز گذشته در رهبری سعودی، اظهار داشت که این تصمیمات امور داخلی سعودی به شمار می آید، اما وی در عین حال تاکید کرد که «سعودی یک شریک استراتژیک و یک رهبر منطقه ای است»

وی در این زمینه افزود :« ما مطمئن هستیم که روابط آمریکا و سعودی در آینده قوی تر از اکنون خواهد شد.»

قدردانی از سعود الفیصل

از سوی دیگر، وزارت خارجه آمریکا به نام خود، جان کری و دیگر کارمندان وزارت خارجه، از شاهزاده سعود الفیضل وزیر خارجه سابق سعودی قدردانی کرد. وزارت خارجه آمریکا الفیصل را دوست جان کری توصیف کرد. سعود الفیصل وزیر خارجه سعودی روز چهارشنبه از سمت وزارت خارجه سعودی کناره گیری و جای خود را به عادل الجبیر سفیر این کشور در آمریکا داد.

ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در آغاز کنفرانس روزانه خود گفت که شاهزاده سعود الفیصل از نزدیک با شماری از وزیران خارجه آمریکا کار کرد و همه او را به عنوان یک دیپلمات ماهر، نصیحت کننده و دانا در امور منطقه و دوست آمریکا می شناسند.

هارف افزود که وزارت خارجه آمریکا امیدوار است همکاری نزدیکی با عادل الجبیر وزیر خارجه جدید سعودی داشته باشد. او گفت که الجبیر امروز با جان کری گفت و گو کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، خاطر نشان کرد که « ائتلاف میان آمریکا و سعودی، تاریخی و پایدار است». هارف تاکید کرد که واشنگتن روابط نزدیک و سازنده خود را سعودی را حفظ خواهد کرد.