.
.
.

مبارک به مصری ها: از السیسی حمایت کنید و در کنار ارتش بایستید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسنی مبارک رئیس جمهور برکنار شده مصر، در یک تماس تلفنی، از مردم کشورش خواست از عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور کنونی این کشور حمایت کنند و در کنار ارتش مصر بایستند.

به گزارش العربیه مبارک در گفت و گو با کانال «صدی البلد» از مردم مصر خواست برای عبور این کشور از خطرها از عبدالفتاح السیسی حمایت کنند.

مبارک که به مناسبت سی و سومین سالگرد آزادی شبه جزیره سینا سخن می گفت، مردم مصر را به حمایت از ارتش، و همکاری با کشورهای عربی جهت حفاظت از امنیت ملی کشورهای عرب فراخواند، چرا که به گفته وی، امنیت کشورهای عربی، امنیت ملی مصر به شمار می آید.

وی تروریسم را مهمترین عامل تهدید کننده مصر و کشورهای عربی، توصیف کرد.

مبارک با اشاره به اینکه نسبت به نقش خود در بازگرداندن سینا از اسرئیل احساس افتخار می کند، اظهار داشت که سال های زیادی را برای بازسازی نیروی هوایی مصر تلاش کرده است.

وی در این زمینه گفت که بازگرداندن صحرای سینا در سه مرحله اتفاق افتاد. نخست در سال ۱۹۷۵ با بازگرداند کانال سوئز آغاز شد. و در مرحله دوم امضای عهدنامه صلح با اسرئیل و عقب نشینی از العریش و راس محمد و در مرحله سوم عقب نشینی اسرائيل از مرزهای شرقی در ۲۵ آوریل سال ۱۹۸۲.

رئيس جمهور پیشین مصر افزود: «در آن سال دوست داشتم سادات پرچم آزادی صحرا را برافراشته کند چرا که او تصمیم گیرنده جنگ و صلح بود و جان خود را برای آزادی سرزمینش فدا کرد.»

انور السادات از سال ۱۹۷۰ تا روز ترورش توسط اخوان المسلمین در تاریخ ۶ اکتبر ۱۹۸۱ رئیس جمهوری مصر بود. وی اولین رهبر یک کشور عرب بود که پیمان صلح با دولت اسرائیل امضاء کرد.