.
.
.

کشته شدن بیش از ۹۰ حوثی در مارب و تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی مقاومت مردمی یمن روز یکشنبه ۲۶-۴-۲۰۱۵ از کشته شدن بیش از ۹۰ تن از حوثی‌ها و نیروهای علی عبدالله صالح طی درگیری‌های شدید روز گذشته و امروز در مآرب، تعز و عدن خبر دادند.

به گزارش العربیه، نیروهای مقاومت مردمی یمن تلاش حوثی برای ورود به «تعز» را با شکست مواجه کردند.

طبق این گزارش شبه نظامیان حوثی با تحمل ضربات سنگین از سوی نیروهای مقاومت مردمی که از عبدربه منصور هادی حمایت می‌کنند، و با دادن ده‌ها اسیر و کشته، از ورود به داخل شهر تعز عاجز مانده‌اند.

مقاومت مردمی تعز که در همه خیابان‌ها و داخل ساختمان‌های شهر سنگر گرفته‌اند، شمار زیادی از وسایل نقلیه نظامی مانند نفربر زرهی و خودروهای نظامی حوثی‌ها را منهدم کردند.

این در حالی است که جنگ‌های خیابانی درعدن میان نیروهای مقاومت مردمی از یک سو، و شبه نظامیان حوثی و صالح از سوی دیگر همچنان ادامه دارد.

در بندر استراتژیک عدن نیروهای مقاومت مردمی توانستند با وارد کردن ضربات سنگینی بر شبه نظامیان حوثی و صالح آن‌ها را از بندر عدن خارج کنند و مناطق اطراف این بندر را بازپس گیرند.

در همین حال مقاومت مردمی یمن در استان «تعز» اعلام کرد، تمام گرایش‌های سیاسی این استان متحد و یک صدا از دولت قانونی عبدربه منصور هادی حمایت می‌کنند.

طبق این گزارش، نیروهای مردمی در این استان، مناطق شماسی، مدرسه الشعب و الثوره وهمچنین ساختمان نیروهای انتظامی، ساختمان استانداری و ساختمان حزب کنگره ملی که علی عبدالله صالح رئیس جمهور مخلوع یمن ریاست آن را به عهده دارد، به کنترل درآورده‌اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته ده‌ها تن از شبه نظامیان حوثی به دست نیروهای مقاومت مردمی که در ساختمان‌های شهرهای تعز سنگر گرفته بودند کشته شدند.

در استان مارب نیز درگیرهای شدید میان مقاومت مردمی و شبه نظامیان حوثی ادامه دارد و نیروهای مردمی توانستند مناطق استراتژیک مهمی در سمت شمال این استان همچون منطقه» جدعان» و اردوگاه «الماس» را از چنگ حوثی‌ها خارج سازند.