.
.
.

عراق: به زودی شمال فلوجه از وجود داعش پاکسازی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع عراق روز یکشنبه ۲۶-۴-۲اعلام کرد، نیروهای این کشور در یک عملیات نظامی در منطقه «الثرثار» شمار زیادی از نیروهای داعش را کشتند.

وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر کرد، اعلام کرد: «فرماندهی عملیات بغداد در سپیده دم روز شنبه عملیات گسترده‌ای را با هدف پاکسازی بخش «ناظم» منطقه «الثرثار» واقع در شمال فلوجه، از گروه تروریستی، داعش آغاز کردند و تعداد زیادی از عناصر این گروه را به قتل رساندند».

وزارت دفاع در بیانه خود که نسخه از آن به العربیه نت رسیده است، تاکید کرده که در چند ساعت آیند شاهد پاکسازی کل منطقه ناظم و شمال فلوجه خواهیم بود.

وزارت دفاع عراق با اشاره به عملیات ترویستی روز جمعه داعش که به کشته شدن دو تن از فرماندهان گردان «واکنش سریع» ارتش این کشورمنجر شد، تاکید کرده این عملیات در واکنش به اقدامات تروریستی داعش صورت گرفته است.

فرماندهی عملیات الانبار، روز گذشته اعلام کرد، در جریان درگیری نیروهای عراقی با عناصر داعش در شمال فلوجه دو فرمانده از نیروهای واکنش سریع کشته شدند.

سرلشکر محمد خلف فرمانده عملیات بغداد، در بیانیه‌ای گفت: «شهادت سرتیپ حسن عباس و سرهنگ هلال مطر دو تن از فرماندهان برجسته عراقی را به فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور، فرماندهی عملیات الانبار و خانواده آن‌ها تسلیت می‌گوییم».

گفتنی است که گروه تروریستی داعش علاوه بر کنترل شهر موصل مناطق وسیعی از استان الانبار را در اختیار دارد.