.
.
.

رژیم دمشق با تمدید گذرنامه مخالفان خود موافقت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه رژیم سوریه با صدور بخشنامه ای، به کنسولگری ها و سفارت خانه های این کشور اجازه داد، گذرنامه های شهروندان خود را در خارج از سوریه، بدون مراجعه به اداره مهاجرت که در دمشق قرار دارد، تمدید کنند.

به گزارش العربیه، وزارت خارجه سوریه، هزینه صدور گذرنامه برای ساکنان در خارج از این کشور را به ۴۰۰ دلار و تمدید گذرنامه را به ۲۰۰ دلار افزایش داده است.

در بخشی از بخشنامه وزارت خارجه سوریه آمده است:« سفارت خانه و کنسولگری های سوریه در خارج این صلاحیت را دارند که پس اخذ هزینه، بدون نیاز به مراجعه به اداره مهاجرت در دمشق، گذرنامه را صادر یا تمدید کند.

پیش از این شهروندان سوری در خارج از کشور، برای اخذ گذرنامه جدید، یا تمدید آن باید به اداره مهاجرت در دمشق و پس از تایید یکی از سازمان های امنیتی، مراجعه کنند. این قانون باعث شد تا مخالفان سوری در سفرهای خود با مشکلاتی روبرو شوند.

ائتلاف ملی سوریه به مدت دو سال، برای مخالفان و سوری های در خارج از کشور که از باگشت به دمشق به دلایل امنیتی بیم داشتند، گذارنامه های موقت صادر کرد، اما بعد از آن ائتلاف مخالفان اعلام نمود که به دلیل احتمال سوء استفاده این نوع گذرنامه ها، از صدور آنها خودداری می کند و این مسئله را به سازمان ملل واگذار می نماید.