.
.
.

اسماعیل ولد الشیخ، به عنوان فرستاده سازمان ملل براى یمن تعیین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع سازمان ملل متحد روز شنبه ۲۵-۴-۲۰۱۵ اعلام کردند که اسماعیل ولدشیخ احمد، دیپلمات اهل موریتانی به طور رسمی به عنوان فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن و جایگزین جمال بن عمرو تعیین شد.

اسماعیل ولد الشیخ پیش از این ماموریت نماینده ویژه سازمان ملل برای مبارزه با بیماری «ایبولا» و همچنین رئیس هیئت هماهنگی برنامه توسعه سازمان ملل متحد در یمن را عهده دار بوده است.

گفتنی است که‌بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد دو هفته پیش ولد الشیخ احمد را به عنوان جایگزین بن عمرو پیشنهاد کرده بود اما نماینده روسیه در سازمان ملل بنا به دلایل نامعلومی با تعیین ولد الشیخ برای ماموریت در یمن مخالفت کرده بود.

تعیین ولد الشیخ احمد به دنبال استعفای جمال بن عمر، فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن، صورت می‌گیرد.

دو هفته پیش جمال بن عمرو استعفای خود را رسما به‌بان کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد.

جمال بن عمر هنگام استعفای خود به‌بان کی مون گفته بود دیگر وقت آن رسیده که از این سمت کناره بگیرد و حاضر است در سمت‌های دیگر در سازمان ملل به وظایفش عمل کند.

بان کی مون ضمن ستایش و قدردانی از بن عمرو گفته است «جمال بن عمر در طول چهار سال تلاش در یمن به دنبال تغییراتی قانونی و مسالمت آمیز از طریق یک گذار سیاسی دموکراتیک در این کشور بوده است.»

به گزارش خبرنگار العربیه از نیویورک، جمال بن عمرو طی سال گذشته با مشکلات دشواری در یمن مواجه بود. این مشکلات باعث شده که فضای اعتماد میان فرستاده ویژه سازمان ملل و احزاب سیاسی یمن از بین برود. به همین دلیل‌بان کی مون با استعفای وی موافقت کرد.