فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «جسر الشغور» برای نخستین بار به دست مخالفان اسد افتاد

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  «هیئت هماهنگی انقلاب»، روز شنبه ۲۵ آوریل، از تصرف جسر الشغور در استان دلب سوریه به دست مخالفان رژیم اسد خبر داد.

  کنترل این شهر توسط مخالفان سوری، برای نخستین بار پس از آغاز انقلاب مردم این کشور در سال ۲۰۱۱، صورت می گیرد.

  به گزارش العربیه، آزادسازی جسر الشغور توسط مخالفان رژیم دمشق، پس از درگیری های شدید میان مخالفان مسلح و نیروهای اسد که به کشته شدن دهها تن انجامید، اتفاق افتاد. جنگ بر سر تصرف جسر الشغور از روز پنج شنبه گذشته آغاز شده است.

  شهر جسر الشغور در شمال غرب سوریه، منطقه ای استراتژیک است، این شهر دروازه عبور به استان لاذقیه به شمار می آید.

  رامی عبدالرحمان رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه، در این زمینه اظهار داشت:« جبهه النصره و گروههای اسلامگرای دیگر، شهر جسر الشغور را پس از درگیری های شدید با نیروهای اسد، تصرف کردند.»

  رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه، در عین حال گفت که « درگیری ها در برخی از مناطق اطراف جسر الشغور ادامه دارد اما بخش بزرگی از نیروهای رژیم سوریه، از این شهر عقب نشینی کردند.»

  وی ادامه داد که هم اکنون هزاران نفر از جنگجویان مسلح از جمله جبهه النصره، در مرکز شهر جسر الشغور مستقر شده اند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، تلویزیون سوریه، بدون ذکر جزئیاتی، اعلام کرد که ارتش این کشور درگیری های شدیدی را در جسر الشغور و حومه ادلب دنبال می کند.

  « ارتش فتح» که یک ائتلاف نظامی است و «جبهه النصره» و «جنبش آزادگان شام » را درون خود دارد، روز پنج شنبه گذشته عملیاتی با نام «نبرد پیروزی» را به منظور « آزادسازی جسر الشغور» اعلام کرده بود.

  رامی عبدالرحمان می گوید که اهمیت جسر الشغور بیش از شهر ادلب است چرا که به گفته وی، جسر الشغور در مرز استان لاذقیه و مناطقی از حومه استان حماه قرار دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران