.
.
.

ویدیو.. اسير افغانی: با ۶۰۰ نفر دیگر وارد سوريه شدم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انقلابیون سوریه روز جمعه ۲۴ آوریل، فیلمی ویدیویی از به اسارت درآمدن شماری از جنگجویان افغانی را بروی یوتیوب و صفحات شبکه های اجتماعی، پخش کردند. اسارت این افراد در نتیجه درگیری مخالفان مسلح از یک سو و نیروهای رژیم اسد، شبه نظامیان ایرانی و افغانی از سوی دیگر اتفاق افتاده است.

مدارک بدست آمده نشان می دهد که چگونه جنگجویان شیعه هزاره افغانستانی از سوی ایران و رژیم سوریه به منظور مشارکت در جنگ علیه انقلابیون مخالف اسد، به این کشور اعزام می شوند.

گردان های العمری شامگاه پنج شنبه، ویدیویی را پخش کرد که در آن یکی از شبه نظامیان خارجی مدافع اسد، در منطقه اللجاه در حومه درعا به اسارت انقلابیون درآمده است.

این اسیر افغانی اعتراف کرد که رژیم سوریه، ۱۴ روز پیش وى را به همراه ۱۰۰ نفر دیگر برای جنگ علیه مخالفان سورى اعزام كرده است.

بر اساس ویدیوی پخش شده، و اعترافات این اسیر افغانی مشخص شد که او به همراه ۶۰۰ نفر دیگر وارد منطقه اللجاه در حومه درعا شده است.

انقلابیون در ۲۰ ماه آوریل جاری، یورش نیروهای رژیم و شبه نظامیان ایرانی و افغانی علیه شهرک بصر الحریر را دفع کرده بودند اما حمله ناگهانی نیروهای اسد و همراهان وی، عقب نشینی انقلابیون از چند روستای کوچک در منطقه اللجاه شده است.

گفتنی است که لشكر «عمود حوران» وابسته به «ارتش آزاد سوریه» پیشتر فیلمی از چهار تبعه افغانستان را که به تازگی به اسارت گرفته در یوتیوب پخش کرده بود.

لشكر «عمود حوران» اعلام داشته که این افراد از ایران به سوریه آمده اند و در عملیات بصری الحریر در نزدیکی درعا در جنوب سوریه اسیر شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم