.
.
.

مخالفان اسد در آستانه تصرف منطقه جسر الشغور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که درگیری‌های شدیدی در اطراف پست‌های بازرسی شهر جسر الشغور میان گروه‌های مخالف حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و نیروهای دولتی این کشور در جریان است. این در حالی است که مخالفان موفق شدند با پیشروی دو پست بازرسی را از کنترل نیروهای دولتی خارج کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این درگیری‌ها با ۱۶ حمله هوایی جنگنده‌های ارتش سوریه همراه بوده است. ۱۲ حمله به اطراف جسر الشغور که در شمال سوریه واقع است، روی داده است. هنوز سرنوشت یکی از گردان‌های مخالفان که موفق به ورود به منطقه جسر الشغور و موضع گرفتن در یکی از ساختمان‌ها شده، مشخص نیست.

رژیم سوریه منطقه جسر الشغور را به عنوان مرکز استان ادلب اعلام کرده بود. این اقدام پس از آن روی داد که نیروهای «جیش الفتح» شهر ادلب را روز ۲۸ مارس گذشته تصرف کردند. «جیش الفتح» از شماری از گروه‌های مسلح مخالف حکومت اسد از جمله «جنبش احرار الشام»، «سازمان جند الاقصی» و «جبهه النصره» تشکیل شده است.

در مرکز سوریه و به طور مشخص در منطقه «سهل الغاب» نزدیک به شهر حماه که در کنترل دولت سوریه قرار دارد، گردان‌های مخالفان با موشک‌های گراد مواضع نیروهای دولت را هدف قرار دادند. گزارش‌ها از کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان متحد آن‌ها حکایت می‌کند.