.
.
.

دو میلیارد یورو از پول‌های بابک زنجانی در بانک‌های روسیه پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مدیر ارشد روسی مدعی شده است که حدود دو میلیارد یورو از پول بابک زنجانی در یکی از بانک‌های روسیه وجود دارد. گویا این بانک از نمایندگان شرکت نفت و بانک مرکزی ایران جهت مذاکره در این باب و سفر به روسیه دعوت کرده‌ است.

به گزارش اقتصادنیوز اخیرا مدیران شرکت «رز نفت روسیه» برای مذاکره در باب خرید و فروش فراورده‌های نفتی و گازی به ایران آمده و با شرکت ملی نفت و گاز مذاکره داشته‌اند.

یکی از مدیران این شرکت مدعی شده‌ است که یک بانک روسی اعلام کرده بیش از دو میلیارد یورو از پول بابک زنجانی را در اختیار دارد و از مدیران شرکت نفت و بانک مرکزی دعوت کرده است که برای مذاکره در این باره به روسیه سفر کنند.

بابک زنجانی تاجر ایرانی است که تا پیش از دولت احمدی‌نژاد فعالیت‌های اقتصادی محدودی داشت اما در دوران دولت وی به یکی از بزرگ‌ترین سرمایه داران تاریخ ایران بدل شد وی همچنین یکی از بزرگ‌ترین متهمان به فساد و رانت خواری در تاریخ ایران است که نام او در جریان فعالیت‌های کلان مالی مرتبط با دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و فساد اقتصادی در دوران دولت محمود احمدی‌نژاد مطرح شد. وی توسط دادستانی کل کشور بازداشت شده است.

حمید حسینی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با اقتصادنیوز اظهار کرده است: «اخیرا در هتل اسپینانس با یکی از مدیران شرکت رزنفت گاز روسیه ملاقات کرده‌ام که وی اعلام کرد اخیرا یک بانک روسی اعلام کرده بیش از دو میلیارد یورو از پول بابک زنجانی را در اختیار دارد.»

حسینی ادامه داده است: «به گفته این مدیر ارشد شرکت «رز نفت روسیه» این بانک روسی از نمایندگان شرکت نفت و بانک مرکزی جهت مذاکره و سفر به روسیه دعوت کرده است.»

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه قطعا پذیرش این ادعا سخت است، گفته است: «ولی بیان قاطعانه این مدیر ارشد روسی قابل پیگیری است و امیدوارم که این وجه به بیت‌المال باز گردد.»