.
.
.

حوثی‌ها و نیروهای صالح برای حمله به تعز آماده می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع محلی یمنی روز جمعه ۲۴-۴-۲۰۱۵ گزارش دادند که شبه نظامیان حوثی و صالح نیروهای خود را با هدف حمله به شهر «تعز» واقع در جنوب غرب این کشور بسیج کرده‌اند.

به گفته این منابع حوثی‌ها و صالح با هدف حمله به تعز و اشغال این شهر نیروهای خود را در منطقه «الحویلن» بسیج کرده‌اند.

این نیرو‌ها که با سلاح سنگین مانند توپ و تانک مجهز هستند قرار است در ساعات آینده به شهر «تعز» حمله کنند.

در همین حال شاهدان عینی از سنگربندی نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی در اطراف شهر تعز برای رویارویی با شبه نظامیان حوثی خبر دادند.

نیروهای مقاومت مردمی که با پوشش هوایی فوق العاده نیروهای ائتلاف حمایت می شوند، هم اکنون در شرق و غرب شهر تعز به صورت آماده باش کامل درآمدند.

به گفته شاهدان عینی مردم «تعز» از اینکه حوثی‌ها و نیروهای دیکتاتور مخلوع یمن در حملات خود خانه‌های مسکونی را هدف قرار می دهند وتاکنون باعث مرگ ده ها تن از مردم غیر نظامی شدند، بسیار نگران و در عین حال خشمگین هستند.

شهرهای تعز، عدن و مارب، طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد درگیری‌های شدیدی میان مقاومت مردمی طرفدار عبدربه منصور هادی از یک سو و کودتاچیان حوثی و نیروهای صالح از سوی دیگر بوده است.

شهر «تعز» پیش از آغاز بحران یمن که با کودتای حوثی ها شروع شد، صحنه شدید‌ترین درگیری میان مقاومت مردمی و تیپ ۳۵ زرهی وابسته به دولت قانونی عبدربه هادی منصور از یک سو و حوثی‌ها و شبه نظامیان صالح از سوی دیگر بوده است. حوثی‌ها و صالح تاکنون چندین بار تلاش کردند که شهر تعز را کنترل کنند اما با مقاومت سر سختانه مردم وفادار به عبدربه منصور هادی در این شهر، حملات حوثی‌ها با شکست مواجه شده است.