فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیوی جدید ارتش آزاد سوریه از اسرای افغان

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  لشكر «عمود حوران» وابسته به «ارتش آزاد سوریه» فیلمی از چهار تبعه افغانستان را که به تازگی به اسارت گرفته در یوتیوب پخش کرده است.

  این گروه اعلام داشته که این افراد از ایران به سوریه آمده اند و در عملیات بصری الحریر در نزدیکی درعا در جنوب سوریه اسیر شده اند.

  در این ویدیو افراد اسیر شده، به زبان فارسی دری خود را با نام های حيدر محمدي، سخی میرالله قلی، عنایت حسینی و عباس وفایی معرفی می كنند

  در مصاحبه ای که اخیرا "کیهان لندن" با یکی از افغان های زخمی انجام داده شیوه جذب نیرو در میان اتباع افغان توضیح داده شده است.

  این شخص درباره دلایل پیوستن هموطنانش به نیروهای اعزامی به سوریه گفته است:«هم جهاد می‌کنیم و هم کمک مالی می‌شویم و هم ما را از ایران بیرون نمی‌کنند.»

  اکثر نیروهای افغانی اعزامی به سوریه با عضویت در گروهی به نام «فاطمیون» در جنگ داخلی این کشور شرکت می کنند از میان اقلیت هزاره شیعه مذهب هستند که توسط سپاه قدس شاخه دخالت برون مرزی پاسداران ایران آموزش دیده و مسلح می شوند.

  جمهوری اسلامی ایران پیشتر حضور مستقیم نیروهای خود در سوریه را انکار می کرد اما با مرور زمان در پی انتقال اجساد کشته شدگان نظامی ایرانی و افغانستانی و پاکستانی وابسته به سپاه قدس در سوریه نقش مستقیم تهران در نبردهای سوریه آشکارتر شده است.

  گروه های مختلف شیعه مانند حزب الله لبنان، شبه نظامیان عراقی و گروه های افغانستانی به بهانه «دفاع از حرم حضرت زینب» به سوریه اعزام می شوند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران